Ubezpieczamy
przedmioty leasingowe

Poszukujesz ubezpieczenia na leasingowany przedmiot ale nie wiesz co będzie najlepsze w Twojej firmie?

Pożyczka, leasing? Odpowiednio dopasowane rozwiązanie będzie najlepszym narzędziem potrzebnym do osiągnięcia celu, jaki sobie postawisz.

W naszej ofercie znajdziesz ubezpieczenia leasingowanych pojazdów, nieruchomości, maszyn, urządzeń i wyposażenia firmy.

Na czym polega leasing?

Leasing jest umową cywilnoprawną, którą zawiera leasingodawca – finansujący, z leasingobiorcą – korzystającym. Leasing samochodów przypomina wynajem długoterminowy lub zakup na raty. Toruń to miasto, w którym także jest wiele punktów, które pomogą we wszystkich formalnościach – jednym z nich jest nasza firma. Tego typu umowa polega na tym, że firma leasingowa oddaje daną rzecz, w tym przypadku samochód, w użytkowanie leasingobiorcy, który zobowiązuje się wpłacać określoną kwotę raz w miesiącu. Leasing, na przykład w PKO, ale i w innych bankach, które oferuje Toruń, podpisywany jest na czas określony. Tym, co odróżnia go między innymi od zakupu na raty jest to, że podczas obowiązywania umowy leasingobiorca może korzystać ze środków trwałych, nie będąc równocześnie ich prawnym właścicielem. Wobec tego czym różni się od wynajmu? Jest to opłata wstępna, od której zależne są wysokości rat. Pojawia się tutaj również prawo do wykupu, ale za ustaloną na samym początku cenę, więc co za tym idzie, leasingobiorca może wykupić samochodów po zakończeniu umowy właśnie za tę kwotę. 

Jakie warunki należy spełniać?

Decydując się na leasing samochodu, trzeba mieć świadomość, że obowiązują pewne warunki, na których podstawie ma być podpisana umowa cywilnoprawna. Przede wszystkim trzeba mieć swoją działalność gospodarczą. Firma musi być prowadzona co najmniej trzy miesiące. Jednak istnieje także inna możliwość, jaką jest leasing konsumencki, z którego może skorzystać osoba nie prowadząca działalności gospodarczej. Kolejny ważny warunek, który się pojawia, to nie budząca żadnych zastrzeżeń historia płatnicza. W celu sprawdzenia tego, weryfikowana jest historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej. Oczywiście przy okazji sprawdzany jest także Krajowy Rejestr Dłużników. W celu sprawdzenia wiarygodności leasingobiorcy, czasem przeprowadzany jest wywiad środowiskowy wobec firm, które starają się o leasing, aby wykluczyć ryzyko oszustwa. 

Leasing samochodów ciężarowych – Toruń

Dla firm, które dążą do ciągłego rozwoju swojej działalności, możliwy jest także leasing samochodów ciężarowych. Przed zawarciem takiej umowy, konieczne jest upewnienie się czy dany pojazd na pewno spełnia wymagania, które pomogą go sklasyfikować jako samochód ciężarowy. Według ustaw jest to samochód, który ma masę przekraczającą 3.5 tony. Dodatkowo do tej kategorii zalicza się także:

  • pojazdy konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu co najmniej 10 osób wraz z kierowcą
  • samochody, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie z przeznaczeniem do przewozu ładunku
  • pojazdy specjalne takie jak: koparka, koparko-spycharka, ładowarka, żuraw samochodowy, agregat elektryczny lub spawalniczy,
  • podnośnik do prac konserwacyjno-montażowych
  • pojazd przeznaczony do prac wiertniczych

Jeśli pojazd, który nas interesuje spełnia, któryś z powyższych warunków, to możemy podpisać umowę o leasing samochodów ciężarowych, jeśli jednak nie spełnia to konieczna będzie umowa o samochodów osobowy.

Czy leasing samochodu się opłaca?

Wielu klientów wciąż ma wątpliwości czy umowa o leasing jest bardziej opłacalna, niż inne dostępne na rynku rozwiązania, takie jak chociażby kredyt lub kupno na raty. Jednak leasing samochodów, którego oferta obejmuje też Toruń i naszą firmę niesie za sobą bardzo dużo korzyści, nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla klientów indywidualnych, którzy zdecydują się na tego typu umowę cywilnoprawną. Oto kilka zalet takiego rozwiązania:

  • uproszczone formalności, które są dopełniane między innymi w banku Idea lub PKO, decydując się na leasing w mieście Toruń
  • dopasowane do potrzeb indywidualnych klientów i bardzo elastyczne warunki finansowe, do których zaliczamy między innymi niższe raty płacone co miesiąc
  • korzyści podatkowe, gdy klient wliczy w swoje rozliczenie roczne koszty uzyskania przychodu raty leasingowe oraz opłatę wstępną
  • co ważne, leasing nie obniża zdolności kredytowej, tak samo jak jest to w przypadku zakupu na raty. Jest to istotne szczególnie, dla osób które stawiają na rozwój i potrzebują dodatkowego wsparcia finansowego.